test

Runda jesienna w liczbach

07 listopada 2018, 14:02

Na półmetku rozgrywek Raków Częstochowa przewodzi stawce drużyn z Fortuna 1 Ligi. Przedstawiamy wam podsumowanie dotychczasowych występów czerwono-niebieskich w rundzie jesiennej w liczbach. 

0 - w rundzie jesiennej twierdza na Limanowskiego nie została jeszcze zdobyta. Podobnym osiągnięciem może pochwalić się jedynie Sandecja Nowy Sącz. Na naszym stadionie wygraliśmy sześć razy, a trzykrotnie dzieliliśmy się punktami z rywalami. 

1 - tylko jedną porażkę zanotował nasz zespół. Miało to miejsce 3 sierpnia w Chojnicach. Chojniczanka wygrała 2:1. Od tej pory częstochowianie są niepokonani.  

2 - dwóch zawodników z naszego obecnego składu wystąpiło we wszystkich meczach rundy jesiennej. Michał Gliwa stał między słupkami od pierwszej do ostatniej minuty w każdym z siedemnastu spotkań. Daje to łącznie 1530 minut. Z kolei Petr Schwarz w szesnastu pojedynkach grał w pełnym wymiarze czasowym. Jedynie w konfrontacji z ŁKS-em opuścił plac gry po pierwszej połowie. Łącznie czeski pomocnik rozegrał 1485 minut. 

4 -  gole zanotował najlepszy strzelec naszej drużyny Szymon Lewicki. Po trzy trafienia mają Miłosz Szczepański i Sebastian Musiolik. 

8 - bramek straciła ekipa Marka Papszuna w siedemnastu spotkaniach, co daje średnią 0.47 gola na mecz. Jest to oczywiście najlepszy wynik na zapleczu Ekstraklasy. Warto podkreślic, że tylko dwa razy przeciwnicy pokonali naszego golkipera po akcji z gry. Sześciokrotnie bramki padały po stałych fragmentach. 

10 - spotkań zakończyło się triumfem Rakowa. Jak na lidera przystało jest to najlepszy wynik w Fortuna 1 Lidze. 

14 - to seria meczów z rzędu bez porażki. Częstochowianie w tym czasie zanotowali 9 zwycięstw i 5 remisów. 

25 - goli zdobył aktualny lider rozgrywek. W barwach Rakowa na listę strzelców wpisało się aż czternastu zawodników. 

 

 

dolaczdonas

Znajdź nas na:

x-kom
logo czestochowa bw al.to combat.pl

RKS Raków Częstochowa S.A. realizuje usługę promocji na rzecz Miasta Częstochowy.

RKS Raków Częstochowa ©2014 All rights reserved
Wykonanie strony Imoli.pl
ul. Limanowskiego 83, 42-208 Częstochowa, tel. 34 323 54 33, .