test

Z dziennikarzami o zmianach w Rakowie i modernizacji stadionu

12 lipca 2018, 19:03

W czwartek (12 lipca) wczesnym popołudniem odbyła się konferencja prasowa w siedzibie naszego klubu. 

Spotkanie z przedstawicielami mediów było podzielone na dwie części. Najpierw ustępujący prezes, a wkrótce Przedowdniczący Rady Nadzorczej RKS-u Janusz Żyła oraz nowy prezes Wojciech Cygan odpowiadali o zmianach w Radzie Nadzorczej.  – Cały czas wzmacniamy kadrę również w strukturach organizacyjnych. Chcemy w przyszłości zagrać w ekstraklasie, było to wszystko przemyślane i przedyskutowane wewnątrz klubu. Ja z powodów rodzinnych nie byłbym w stanie poświęcać teraz klubowi 12-16 godzin dziennie - mówił Janusz Żyła. Z kolei o swoją nominację nowy prezes skomentował tak: - Wracam po 20 latach do Częstochowy, wyprowadzając się w życiu nie pomyślałbym, że wrócę i to jeszcze w roli prezesa Rakowa. Wracam, aby Raków był jeszcze silniejszy, aby mógł walczyć o najwyższe cele. Parę lat już znamy się z Michałem Świerczewskim, wiedziałem z kim mam do czynienia. Dostałem konkretną propozycję, a że jestem człowiekiem konkretnym to szybko się do niej odniosłem. Prezes Żyła przechodzi do rady nadzorczej, dalej będzie nam pomagał, życzę mu powodzenia i liczę na wsparcie. Wszyscy wokół Rakowa myślą o ekstraklasie, ale na ten moment nie chce niczego deklarować, za krótko jestem prezesem. 

W drugiej części spotkania poruszono sprawę modernizacji stadionu. Na konferencji pojawił się między inny senator Rzeczypospolitej Polskiej pan Artur Warzocha, który jest przekonany, że wkrótce na Limanowskiego zobaczymy nowe oblicze stadionu. - Raków osiąga coraz lepsze wyniki i od dłuższego czasu wiadomo było, że trzeba poprawić infrastrukturę na stadionie. Jako parlamentarzystom udało nam się przetrzeć pewne szlaki w ministerstwie sportu. Pojawiła się teraz kolejna możliwość, aby do końca czerwca 2020 roku w ramach wieloletnich projektów stadion uzyskał odpowiednie parametry do gry w ekstraklasie.

O wizji modernizacji stadionu mówił również projektant obiektu pan Artur Grodziński. - Wzorujemy się na obiekcie w Niecieczy. Stadion ma być "skrojony na miarę" i wpisywać się w otaczającą nas przestrzeń. Na konferencji prasowej nie zdradzono wielu szczegółów dotyczących wizualizacji modernizowanego stadionu. Nastąpi to w piątek (13 lipca), kiedy podczas prezentacji zostanie pokazana pełna wizualizacja dotycząca modernizacji obiektu przy ulicy Limanowskiego 83. 

zródło: inf. własna / Radio Fon 

300x240 banner aplikacja

dolaczdonas

Znajdź nas na:

x-kom
logo czestochowa bw al.to combat.pl

RKS Raków Częstochowa S.A. realizuje usługę promocji na rzecz Miasta Częstochowy.

RKS Raków Częstochowa ©2014 All rights reserved
Wykonanie strony Imoli.pl
ul. Limanowskiego 83, 42-208 Częstochowa, tel. 34 323 54 33, .