test

W niedzielę zagramy dla osób dotkniętych autyzmem

13 kwietnia 2018, 13:57

Podczas spotkania z Chrobrym Głogów zawodnicy obydwóch drużyn zagrają dla osób dotkniętych autyzmem. 

2. kwietnia na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w związku z tym przez cały miesiąc organizowane są rozmaite uroczystości i wydarzenia mające na celu podniesienie wiedzy społeczeństwa na temat spektrum autyzmu. 

Piłkarze na murawę wyjdą w niebieskich koszulkach symbolizujących akcję (ZA)GRAMY DLA AUTYZMU. Wśród dzieci, które będa wyprowadzać graczy na boisko znajdą się też te dotknięte autyzmem. 

Akcję (ZA)GRAMY DLA AUTYZMU, w którą włączył się Raków zorganizowało Stowarzyszenie Daj Mi Czas, które działa przy Zespole Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie. Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia znajdziecie ->tutaj<-

Autyzm jest zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu i powoduje trudności w postrzeganiu świata, porozumiewaniu się i rozumieniu relacji społecznych. Osoby z autyzmem cechuje brak zainteresowania kontaktami z innymi osobami, brak mowy lub duże trudności komunikowania się, niezwykłe przywiązanie do przedmiotów, przymusowe czynności, rytuały, nietypowe wykorzystywanie przedmiotów i zabawek, ograniczony kontakt wzrokowy, nieadekwatna reakcja emocjonalna, nieświadomość zagrożeń, trudności z naśladowaniem, spełnianiem poleceń i współdziałaniem. Autyzm na całym świecie dotyka coraz większej grupy ludzi. Szacuje się, że 1 dziecko na 110 ma autyzm. 

300x240 banner aplikacja

Najnowsze wiadomości

logo fortuna

dolaczdonas

Znajdź nas na:

x-kom
logo czestochowa bw al.to combat.pl

RKS Raków Częstochowa S.A. realizuje usługę promocji na rzecz Miasta Częstochowy.

RKS Raków Częstochowa ©2014 All rights reserved
Wykonanie strony Imoli.pl
ul. Limanowskiego 83, 42-208 Częstochowa, tel. 34 323 54 33, .