test

RKS Raków - Dinamo Batumi 0:0

11 lutego 2018, 15:43

Raków Częstochowa zremisował bezbramkowo w meczu sparingowym z Dinamo Batumi.

Nasi zawodnicy rozpoczęli to spotkanie nerwowo. Rywale z kolei na początku grali bardzo agresywnie próbując odebrać piłkę już w okolicach pola karnego RKS-u. Z czasem czerwono-niebiescy zaczęli dochodzić do głosu. Kilkukrotnie częstochowianie przedzierali się skrzydłami w okolice bramki rywali. Najlepszą sytuację Raków miał w 44. minucie, kiedy znakomicie odzyskał piłkę Jose Embalo i dograł ją do Piotra Malinowskiego, który zdecydował się na strzał. Niestety w tym pojedynku górą był gruziński bramkarz.

Po zmianie stron to podopieczni trenera Marka Papszuna przejęli inicjatywę. Nasi zawodnicy częściej gościli na połowie rywala i mieli kilka okazji do zdobycia gola. Przed szansą stanęli między innymi Adam Czerkas (niecelne uderzenie) oraz Adam Mesjasz (strzał obroniony przez bramkarza). Jednak żadnemu z piłkarzy nie udało się wpakować futbolówki do siatki. W końcówce spotkania przeciwnicy mogli wygrać mecz, ale piłkę po próbie gracza Dinama pewnie złapał Mateusz Kos. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 0:0.

We wtorek Raków zmierzy się z kolejnym zespołem z gruzji - Saburtalo Tbilisi.

RKS Raków Częstochowa - Dinamo Batumi 0:0

Skład Rakowa: Szumski (46. Kos) - Rakhmanov (46. Boateng), Góra, Niewulis (46. Mesjasz), Mondek (46. Oziębała, 87. Krzyżak), Tomalski (46. Formella), Radwański (34. Łabojko), Figiel (61. Radwański), Szczepański (46. Wójcik), Malinowski (61. Czerkas), Embalo (46. Zachara).

300x240 banner aplikacja