test

O 3 punkty na Limanowskiego. Zapowiedź meczu Raków - Stal Mielec

09 września 2017, 06:48

Po dwutygodniowej przerwie czerwono-niebiescy rozegrają kolejne spotkanie w ramach Nice 1 Ligi. Tym razem podopieczni trenera Marka Papszuna zmierzą się przed własną publicznością ze Stalą Mielec. Początek meczu w sobotę o godzinie 16.

Ostatni raz częstochowianie o ligowe punkty walczyli 26. sierpnia, kiedy na Limanowskiego zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec 2:2. Następnie Raków miał rozegrać mecz z Wigrami Suwałki, jednak ze względu na powołanie zawodników do młodzieżowych reprezentacji, Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się ustalić inny termin spotkania.

Podczas dłuższej niż zazwyczaj przerwy nasi zawodnicy nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Trener Marek Papszun przygotował dla swoich podopiecznych mini obóz przygotowawczy. - W poprzednim tygodniu intensywnie trenowaliśmy - praktycznie dwa razy dziennie. Jest wiele elementów do poprawy, ciężko pracowaliśmy i mam nadzieję, że efekty będą już widoczne podczas spotkania ze Stalą Mielec - mówi bramkarz RKS-u Mateusz Lis. 
Trener Papszun podczas sobotniej konfrontacji do dyspozycji będzie miał wszystkich zawodników. Do gry wraca - pauzujący ostatnio z powodu nadmiaru żółtych kartek - Rafał Figiel. Gotowy na spotkanie będzie także Łukasz Góra. Popularny "Szaszek" doznał urazu podczas pojedynku z Odrą Opole, ale nasz obrońca trenuje już na pełnych obrotach. Również brany pod uwagę przy ustalaniu składu będzie Jakub Łabojko, który w czwartek wrócił ze zgrupowania kadry U-20.

Raków ze Stalą Mielec ostatni raz mierzył się w 2. lidze w sezonie 2015/16. Wówczas dwukrotnie górą byli nasi rywale. Na Limanowskiego FKS wygrał 2:1. Natomiast w Mielcu gospodarze pewnie zwyciężyli 3:0. 

W sobotnie popołudnie częstochowianie zagrają nie tylko o przerwanie tej złej serii, ale także o zdobycie pierwszych trzech punktów w tym sezonie przed własną publicznością. Dlatego wsparcie z trybun dla naszych zawodników będzie bardzo potrzebne. 

Kasy biletowe otwarte zostają o godzinie 9. Natomiast wejściówki cały czas można kupować online na stronie http://bilety.rksrakow.pl. Zachęcamy kibiców do wcześniejszego przybycia na mecz w celu uniknięcia kolejek przed kasami i bramo-furtami. Wspólnie przeżywajmy sportowe emocje!

RKS Raków Częstochowa - FKS Stal Mielec
Sobota, 9 września godzina 16
Miejski Stadion Piłkarski "Raków"
ul. Limanowskiego 83

 

  • następny mecz
    20:00
    RKS Raków
    sobota 28.07
    GKS 1962 Jastrzębie

300x240 banner aplikacja

dolaczdonas

Znajdź nas na:

x-kom
logo czestochowa bw logo alto bw

RKS Raków Częstochowa S.A. realizuje usługę promocji na rzecz Miasta Częstochowy.

RKS Raków Częstochowa ©2014 All rights reserved
Wykonanie strony Imoli.pl
ul. Limanowskiego 83, 42-208 Częstochowa, tel. 34 323 54 33, .