test

Powstała drużyna oldbojów Rakowa

08 marca 2017, 10:54

Byli piłkarze Rakowa przeszli od słów do czynów i powołali do gry drużynę oldbojów. W niedzielę zespół zadebiutował podczas turnieju charytatywnego dla Pawełka Kołodziejczyka.

Pomysł utworzenia drużyny oldbojów narodził się w głowach Krzysztofa Kołaczyka i Roberta Załęskiego. Bardzo dobrą okazją do skonsolidowania środowiska byłych piłkarzy Rakowa okazał się jubileusz 95-lecia istnienia klubu i spotkanie podczas jego obchodów. - Rozmowy przeprowadzone z byłymi piłkarzami podczas jubileuszu uświadomiły nam, że ten pomysł może wypalić. Nasi byli koledzy z boiska poparli pomysł powstania drużyny oldbojów Rakowa. Wraz z Krzyśkiem Kołaczykiem zaczęliśmy więc działać, przechodząc od słów do czynów. Należy także pamiętać i podkreślić pomoc przy powstawaniu projektu trenera Gotharda Kokotta, który wspiera nasze działania - opowiada nam Załęski.

Pierwszym efektem działań i zarazem debiutem drużyny był niedzielny występ oldbojów podczas turnieju charytatywnego dla Pawełka Kołodziejczyka. W zespole Rakowa zagrali: Robert Razakowski, Piotr Bański, Grzegorz Lelonek, Mariusz Wieczorek, Artur Lampa, Sebastian Synoradzki, Krzysztof Stępień, Krzysztof Baszanowski, Marek Wolański i Robert Załęski. Pomysłodawcy twierdzą, że jest to dopiero zalążek drużyny oldbojów, a lista byłych piłkarzy chcących wziąć udział w projekcie wciąż się powiększa. - Każdy szanujący się klub musi budować swą markę przede wszystkim na uszanowaniu tradycji. Najwyższy więc czas, żeby taka drużyna powstała także w Rakowie. Cieszę się, że nasz pomysł spotkał się z tak pozytywnym odbiorem wśród byłych piłkarzy naszego klubu - zaznacza Kołaczyk.

W najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie drużyny oldbojów. Zostaną na nim wyznaczone osoby odpowiedzialne za zespół. W przyszłości pomysłodawcy planują także założenie stowarzyszenia byłych piłkarzy Rakowa. - Stowarzyszenie miałoby swój statut i zarząd. Zależy nam na tym, żeby jeszcze bardziej skonsolidować nasze środowisko. Takie spotkania w naszym gronie byłyby świetną okazją do m.in. powspominania starych czasów - zapowiada Załęski.

dolaczdonas

Znajdź nas na:

x-kom
logo czestochowa bw al.to combat.pl

RKS Raków Częstochowa S.A. realizuje usługę promocji na rzecz Miasta Częstochowy.

RKS Raków Częstochowa ©2014 All rights reserved
Wykonanie strony Imoli.pl
ul. Limanowskiego 83, 42-208 Częstochowa, tel. 34 323 54 33, .