test

Tak grała Akademia! (02-30.09)

04 września 2017, 17:47

Ligowe granie młodych zawodników Akademii zaczęło się na dobre! Kolejne drużyny wznawiają rozgrywki. W niemal każdy weekend, na boiskach bocznych można obserwować rozgrywki drużyn Akademii.

Środa 30.08

W minioną środę odbyły się dwa mecze ligowe.

(U-13) Akademia Raków – Rozwój Katowice 1:3 (0:0) 

Bramki dla Akademii: Majchrzak

Akademia Raków: Suchecki, Rajczykowski, Olczyk, Gradzik, Gołda, Adamczyk, Baryła, Rogula, Miełek, Kabaj, Szczypior, Garczarek, Janczak, Pawlikowski, Majchrzak.

Wojciech Turek (trener U-13): Przeciętny mecz w naszym wykonaniu. Stracone bramki po stałych fragmentach gry świadczą o zbyt małej koncentracji podczas ich wykonywania. Musimy więcej uwagi poświęcić na trening. Kolejny mecz już w niedzielę mamy mało czasu ale jestem przekonany, że lepiej zaprezentujemy się działaniach indywidualnych oraz grupowych.

 

(U-14) ROW Rybnik - Akademia Raków  2:2

Bramki dla Akademii : Rogula, Luks

Akademia Raków: Pyda - Lula, Rubik, Makles, Sławuta -Nowak, Sitek, Rogula, Jezierski, Dylikowski, Luks. Ponadto zagrali: Kucharczyk, Waryś

Łukasz Stawicki ( trener U-14 ): W dzisiejszym meczu nasz zespół zaprezentował się bardzo słabo pod względem działań ofensywnych jak i defensywnych. Mieliśmy ogromne problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, wygrywaniu pojedynków 1x1. Ten mecz to dobra lekcja do pracy na nadchodzące tygodnie nowych wyzwań sportowych.

 

Sobota 02.09

(U-14) Piast Gliwice - Akademia Raków  2:1

Bramki dla Akademii : Rogula

Akademia Raków: Pyda - Wojciechowski, Rubik, Lula Sławuta -Nowak, Sitek, Rogula, Cierpiał, Dylikowski, Nicer. Ponadto zagrali: Kucharczyk, Waryś, Paliwoda, Sosnowicz

Łukasz Stawicki ( trener U-14 ): W czwartej kolejce ligowej zagraliśmy z solidnym zespołem Piasta Gliwice. Spotkanie pokazało spory progres w działaniach ofensywnych w tworzeniu sytuacji, poprzez subfazy budowania i rozwinięcia ataku. Działania z fazy obrony również realizowane były na przyzwoitym poziomie. Niestety w kolejnym meczu tracimy bramki ze stałych fragmentów gry w których to drużyny o ponadprzeciętnych jak na ten wiek warunków fizycznych skrupulatnie wykorzystują.

 

(U-11) Akademia Raków - Liswarta Popów 14:0

Bramki dla Akademii: Karkocha A. Karkocha J. x3, Bujko, Suliński, Komański x2, Telenga x2, Kowalczyk, Kapral x2, Cianciara

Akademia Raków: Mrożek, Kokot, Karkocha A. Karkocha J. Bujko, Suliński, Komański, Telenga, Kowalczyk, Kapral, Cianciara 

Zbigniew Parzęczewski (trener U-11): W całym meczu dominowaliśmy nad przeciwnikiem narzucając mu swój styl gry. Zawodnicy dobrze zrealizowali przedmeczowe zadania indywidualne jak i drużynowe. Drużyna mimo wysokiego wyniku wykazywała się dużą ambicją i chęcią podwyższenia rezultatu.

(U-12)MOSIR Myszków - Akademia Raków 1:8 (1:3)
Bramki dla Akademii: Jabłoński 2, Olczyk 2,  Bociąga 2, Krawczyk, Kabaj.


Akademia Raków: Kucęba, Kabaj, Depset, Jabłoński, Kryst, Kasprzak, Kotala, Olczyk, Krawczyk, Rakocz, Dembczyk, Służałek, Bociąga.

Łukasz Tomczyk (trener U-12): Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, zrealizowaliśmy wszystkie założenia  i zadania, aspekty nad którymi pracowaliśmy w mikrocyklu, wyglądały bardzo poprawnie w grze. Brawa dla chłopców za organizacje gry i pracę na boisku.

(U-13)MUKP Dąbrowa Górnicza - Akademia Raków  1:2 (0:2)
Bramki dla Akademii:
 Baryła, Janczak

Akademia Raków: Rajczykowski, Suchecki- Gradzik, Olczyk, Wachowicz, Gołda, Kabaj, Miełek, Baryła, Janczak, Adamczyk, Pawlikowski, Garczarek, Kielan, Kobyłkiewicz, Żurawski, Zatoń


Adam Studnicki (trener U-13): Bardzo dobry początek spotkanie, gdzie wypracowaliśmy dwie bramki, po tym kontrolowaliśmy dalszą część pierwszej połowy. W drugiej obraz gry sie nie zmienił, choć gospodarze po ładnym rozegraniu rzutu wolnego strzelili bramkę na 1:2, jednak nasza obrona funkcjonowała dzisiaj bardzo dobrze i nie pozwoliła na dalsze straty. Gratulacje dla zawodników za wolę walki i zdrowie, które zostawili na boisku.

(U-17)Akademia Raków – Grom Miedzno 15:0 (7:0)

Bramki dla Akademii: Wrześniewski x2, Radecki x4, Matusz x3, Kosin, Kiełkowicz x2,Rybaniec, Ożóg

Akademia Raków: Margas ,Kobyłkiewicz (Garus 42'),Chłód ,Wojtania (Kania 42'),Rybaniec,Waroński (Przybylski 42'),Wrześniewski ,Kosin (Klajnowski 42'),Radecki , Kiełkowicz (Ożóg),Matusz

Robert Brzeziński (trener U-17): Ostatnie spotkanie było dla nas  kolejnym sprawdzianem swoich umiejętności. Jednak zbyt nisko postawiona poprzeczka przez przeciwnika miała odmienny wpływ na koncentrację w realizacji założeń. Momentami zbyt łatwa możliwość zdobycia bramki przejawiała się  brakiem skupienia na zadaniach przedmeczowych. Pomimo tego  drużyna przez większość zawodów sama nadawała sobie tempo ,nie pozwalając lokalnemu rywalowi  na zbyt wiele!

 (U-19)MKS Myszków – Raków Częstochowa 2:1 (2:1)

Bramka dla Akademii: Michnicki

Akademia Raków: Kowalik, Śpiewak, Woszczyna, Cieśla, Ziomek, Danilczyk, Kiński, Michnicki, Mendak, Wójcik, Hacaś. 

Bednarek, Janiak, Drzazga, Skibiński, Grądzik, Wrzalik.

Wojciech Turek (II trener U-19): Dobrze rozpoczęte spotkanie nie wskazywało na porażkę w tym meczu. Już w 1 minucie prowadziliśmy 1:0. Nie potrafiliśmy tego wykorzystać, zamiast kontrolować spotkanie i grać to co założyliśmy sobie przed meczem, wdaliśmy się w niepotrzebne kontakty z przeciwnikiem, który grał bardzo ostro i często nie fair. Po stałym fragmencie gry straciliśmy bramkę na 1:1  oraz kolejną po naszym błędzie. Spotkanie przypominało bardziej walkę niż grę w piłkę nożną, ciągłe przerywanie gry przez przeciwnika wybijało nas z rytmu. Nie potrafiliśmy sfinalizować naszych akcji strzałem na bramkę oraz ewidentnie pokazać na co nas stać. Przeciwnik ograniczył się do przerywania akcji i wybijania piłki do przodu co przyniosło mu kilka groźnych sytuacji.

Szkoda straconych punktów.


 

 

  • następny mecz
    12:45
    Górnik Łęczna
    niedziela 27.05
    RKS Raków

300x240 banner aplikacja

dolaczdonas

Znajdź nas na:

x-kom
czestochowa bw al.to

RKS Raków Częstochowa S.A. realizuje usługę promocji na rzecz Miasta Częstochowy.

RKS Raków Częstochowa ©2014 All rights reserved
Wykonanie strony Imoli.pl
ul. Limanowskiego 83, 42-208 Częstochowa, tel. 34 323 54 33, .